Ik snap serieus niet waarom deze foto hier wordt gedeeld.... De vogel zit dood te gaan. Iets anders kan ik er helaas niet van maken..
Fotogalerij
Mozaïek |
Zeldzame soorten |
Schaarse soorten |
Overige |
WP-soorten |
Wereld-soorten |
Determinatie |
Historie |
Dutch Bird Alerts |
Dutch Birding 40 jaar |
België |
Belgian Bird Alerts |
Zeldzaamheden België |
Kleine Alk
Alle alle · Little Auk
Datum | 28 november 2022 |
---|---|
Locatie | scheveningen |
Fotograaf |
|
Bekeken | 6684 × |
Discussie
Gert Ottens · 28 november 2022 19:36, gewijzigd 28 november 2022 19:36
Gertjan van der Kooij · 28 november 2022 19:46
Zat gewoon uit te rusten voor heel even.Vlak hierna zwom de alk gewoon verder.
Gijs Woldhek · 28 november 2022 20:12, gewijzigd 28 november 2022 20:13
Gert, is precies waarom ik soortenjagen niet begrijp. Je vind vogels in Nederland die een verkeerde afslag hebben gemaakt en dan dood gaan....
Gert Ottens · 28 november 2022 20:25
@Gertjan: dat wil ik wel geloven. Maar het feit dat een Kleine Alk zo aan land komt geeft volgens mij wel aan dat ie niet in orde is. Maar ik laat me graag corrigeren!
Max Berlijn · 28 november 2022 21:36
@Gijs, wat is dat toch voor hardnekkig fabel dat alle dwaalgasten doodgaan na verdwaling. Wat is het bewijs ervan? Die 2 Canadese Kraanvogels bijv. vliegen na hun verdwaling al meerdere seizoenen met Kraanvogels mee. Vele zeldzame steltlopers vliegen na verdwaling seizoenen lang noord en zuid op hun verdwaalde continent en een “halimodendri” braamsluiper kwam in winter 2 terug naar dezelfde tuin evenals een Rotskruiper in Amsterdam. Het zien van zo’n dwaalgast met zo veel vlieguren maakt het net zo mooi als het kijken naar een mooi schilderij...
Rinse van der Vliet · 28 november 2022 22:10, gewijzigd 28 november 2022 22:22
Álle Kleine Alken in Nederland zijn ten dode opgeschreven, althans dat is de theorie: de soort is een planktoneter en in onze kustzone is dat voedsel kennelijk niet voldoende beschikbaar. Alle Kleine Alken die bij NL vogelopvangcentra worden binnengebracht hebben 'the point of no return' bereikt. Ik vraag me af of er ooit een Kleine Alk in een NL vogelopvang zodanig is aangesterkt dat hij kon worden losgelaten.
Oftewel, hoe minder Kleine Alken aan de Nederlandse kust hoe beter, maar als ze er dan toch zijn maakt een foto meer of minder vast niet zo veel uit.
Wim Wiegant · 29 november 2022 00:45
Terzijde, Kleine Alk is een schaarse soort.
De foto's staan in de verkeerde galerij...
Menno van Duijn · 29 november 2022 08:38, gewijzigd 29 november 2022 08:45
@Rinse, van 12/2/03 tm 3/3/03 zat er een Kleine Alk op de Zoetermeerse Plas die je in het heldere water kleine visjes zag vangen. Die heeft het er toch een maand uitgehouden op een niet-plankton dieet.
Wederom een behulpzame Zilvermeeuw die eenzelfde mening heeft over deze dwaalgast en die even kracht bijzet bij gebrek aan de mogelijkheid om die op socials te ventileren.
Rinse van der Vliet · 29 november 2022 11:19
@Menno, ja het winterdieet van de soort wijkt wel af van het voedsel in de broedtijd, er zal er dus idd wel eens één langere tijd in leven blijven.
Edwin Schuller · 29 november 2022 17:10
Dwaalgasten zijn de uitschieters van variatie in migratie. En zonder variatie geen evolutie :).
René van Rossum · 29 november 2022 19:13
@ Max: helemaal met je eens ✅
@ Gijs: waarom kijk je dan op deze site … ?
Wim Wiegant · 30 november 2022 00:21, gewijzigd 30 november 2022 00:26
Ik ben het met Max eens dat niet iedere dwaalgast op koers is naar de dood,
maar ik denk dat Rinse ook helemaal gelijk heeft over de Kleine Alk.
Gijs Woldhek · 30 november 2022 05:57
@ René: vanwege alle kennis die aanwezig is.
Albert Noorlander · 30 november 2022 06:56
Is het niet voor elke vogel een uitdaging om de trektocht naar het zuiden/noorden te overleven? Waarom zou dat voor dwaalgasten anders zijn?
Koen Stork · 30 november 2022 08:06
@Rinse, ik meen dat 2 van deze vogels recent waren uitgezet door Ecomare. Succesvol oplappen zou dus moeten kunnen.
Rob van Bemmelen · 30 november 2022 10:20
Rinse zal met name doelen op Kleine Alken in de Nederlandse kustzone (toch Rinse?). De soort overwintert immers (in kleine aantallen) op de Doggersbank en de omgeving daarvan. Het vooruitzicht voor veel Kleine Alken die in de kustzone belanden zal inderdaad niet best zijn, maar toch is het zo dat zelfs na grote invasies er niet per se een wreck volgt, zie bijvoorbeeld hier, over de invasie van oktober 2005, en dit overzicht. Bij zulke (kortdurende) invasies kunnen ze blijkbaar toch vrij snel de weg terug vinden naar offshore, heldere wateren, waar wel voldoende zooplankton te vangen is.
Rinse van der Vliet · 30 november 2022 16:04
Dank Koen en Rob.
Inderdaad (uiteraard) alleen kustzone. Ben wel benieuwd naar het gewicht en vetpercentage van de twee Ecomare vogels bij binnenkomst èn op het moment van vrijlaten.
Ger Meesters · 1 december 2022 14:41
Gebruikers van het forum gaan akkoord met de forumregels.
Forum spelregels
Dutch Birding Association beoogt met het forum in de fotogalerij de lezer een platform te bieden waarop informatief en inhoudelijk gediscussieerd kan worden over zeldzame en schaarse vogels. Het forum staat daarmee in het verlengde van het (semi-) wetenschappelijke karakter van het blad Dutch Birding.
Om het gebruik van het forum in goede banen te leiden, heeft Dutch Birding de volgende regels opgesteld: de moderatoren kunnen reacties verwijderen die
- een degelijke onderbouwing van de determinatie missen
- als beledigend of kwetsend kunnen worden ervaren door andere forumgebruikers
- off-topic zijn
- spam of reclame bevatten
- zij beschouwen als trolling
Auteurs die zich niet houden aan de bovenstaande regels krijgen een waarschuwing en bij herhaling van het overtreden van bovenstaande regels behoudt het DBA bestuur zich het recht voor om het account van de auteur te blokkeren.
De moderatoren hebben het recht om zonder opgaaf van reden, onder verwijzing naar de spelregels, reacties te verwijderen.
Erger je je aan het trollen van anderen, realiseer je dan dat met niet-reageren cq doodzwijgen het trollen het snelst stopt. Reageer niet! Sein de moderatoren in via foto@dutchbirding.nl, zodat zij gepaste actie kunnen ondernemen.